Menu

Zielono mi

Ogród i ja gdzieś w tle

Halo Ziemia !!!

jacekplachta

Blog trochę odszedł w zapomnienie. Przegrał z rzeczywistością a tak, co wie każdy właściciel kawałka ziemi, pochłania cały dostępny czas odkąd trzeba się zająć tym co rośnie na grządkach, rabatkach i gdzie tam kto sobie coś posadzi. A to podlać, a to chwasta wyrwać, przesadzić, zasadzić, spulchnić, zebrać i tak bez końca. Postanowiłem jednak się zmobilizować i podzielić sie jednym spostrzeżeniem. 

JAKOŚĆ ZIEMI MA KOLOSALNE ZNACZENIE DLA UPRAWY.

Inie tylko chodzi mi o klasę ( nota bene na działce za miastem mam V mineralna czyli czysty piasek) ale o jej przygotowanie przed sadzeniem. Warto skopać, odchwaścić, wzbogacić o próchnice i nawozy ( najlepiej oczywiście organiczne) i dopiero na tak przygotowana ziemie wsadzić.

Na tym zdjęciu sa surfinie wsadzone w wykopany dołek na rabatce koło domu. Ziemia niby dość dobra, ogrodowa ale nie skopana i nie wzbogacona . Efekt jak widać. krzaczek wielkości pięści nieliczne kwiaty.

 20170717_093510

 

A na tym zdjęciu sa takie same surfinie ( z tego samego 6 paka) sadzone w tym samym czasie do puszki po psim jedzeniu wypełnionej substratem i powieszonej na płocie. 

20170717_093447

Jedne i drugie rosną prwie w tym samym miejscu, w takim samym świetle, sa podlewane i nawożone w takich samych dawkach i w tym samym czasie (tzn więcej wody dostaję te w ziemi). Po sezonie wykopie i porównam bryły korzeniowe.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [balkonowy ogrodnik] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak po prostu do puszki wsadziłeś i rośnie nie gnije , czary ? ;)

© Zielono mi
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci